Super ostrość

Super ostrość

Prawie 500 lat od powstania pierwszego obiektywu soczewkowego autorstwa Girolama Cardana, nie udało się skonstruować urządzenia, które niwelowałby wszystkie ograniczenia wynikające z praw fizyki. Jednym z nich jest GŁĘBIA OSTROŚCI. Parametr służący określaniu zakresu odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych, to znaczy mających wyraźne kontury oraz detal. Świadmome wykorzystanie tego zjawiska stanowi jeden z najcenniejszych środków wyrazu w fotografii. Pięknie wyglądają zdjęcia, gdzie fotograf umiejętnie eksponuje, to co na zdjęciu istotne.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku fotografii produktowej -głownie w jej najbardziej podstawowej wersji, czyli tzw „packshotach” na białym tle, przyjęte standardy definitywnie odrzucają brak ostrych krawędzi. Dla takich zdjęć nawet nie odcinamy tła.

W dobie fotografii cyfrowej zwiększenie głębi ostrości mamy szansę osiągnąć w drodze postprodukcji. Proces Focus Stacking jest bez wątpienia skomplikowany, jednak w pełni może zastąpić niedoskonałe układy optyczne.

Krok pierwszy, ostrość skupiona na pierwszym, najbliższym nas elemencie
Krok drugi, ostrość skupiona nieco dalej
Krok trzeci, ostrość skupiona nieco dalej
Krok czwarty, ostrość skupiona nieco dalej
Krok piąty, ostrość skupiona blisko centrum
Krok szósty – środkowy, ostrość skupiona w centrum
Krok siódmy, ostrość skupiona zaraz za centrum
Krok ósmy, ostrość skupiona
Krok dziewiąty, ostrość skupiona bliżej tylnej krawędzi
Krok dziesiąty, ostrość skupiona bliżej tylnej krawędzi
Krok jesenaty, ostrość skupiona na tylnej krawędzi.
Obraz wynikowy – po procesie łączenia.

About The Author

admin

No Comments

Leave a Reply

Fotografia FoodowaEfekt ducha
0k
PHOTOS
0%
COMFORTABLE LOCATION
0k
SOCIAL MENTIONS
0
REGULAR CUSTOMERS
SAY HELLO, WE'RE HERE

BĄDŹMY W KONTAKCIE


Nasza Fotografia to sztuka użytkowa. Pozostanie tylko sztuką, jeśli puszczę wodze fantazji... Użytkowa będzie dopiero wtedy, jeśli jako zamawiający poświęcisz chwilę na kontakt z nami. Możliwe, że nie możesz nas odwiedzić i nie masz czasu przeglądać rozbudowanej oferty, ale wyceny potrzebujesz na już - załącz przynajmniej wzorcowy plik. Pokaż nam, co wypatrzyłeś u konkurencji, albo co Ci nie wychodzi domowymi metodami. To dla nas wskazówka, czego oczekujesz i jaki nakład pracy z naszej strony będzie wymagany. Możesz także zamówić naszą cyfrową ulotkę.

Address:

BoBrowiecka 11 b
00-728 Warszawa

Phone:

+48 603183079

Hours:

Mon-Fri 10am – 18pm
Sat-Sun 10am – 15am